چسب کاشی - سرامیک  

چسب کاشی - سرامیک

کاربرد

چسب کاشی - سرامیک "پرشین" یک چسب پایه سیمانی می باشد.این چسب بر اساس استاندارد های اروپا و با مقاومت و طول عمر بالا طراحی گردیده است.

به دلیل تولید صنعتی و کنترل کیفیت مستمر، دارای یکنواختی و کیفیت بسیار بالاتری نسبت به ملاتهای سنتی است.
این چسب در دو رده مختلف برای نصب کاشی وسرامیک تولید شده و کار کردن با انها فوق العاده راحت و آسان است.

  • چسب کاشی - سرامیک پرشین تیپ یک: برای استفاده در محیط داخلی ساختمان
  • چسب کاشی - سرامیک پرشین سوپر: برای استفاده در محیط داخلی و خارجی ساختمان و همچنین برای استفاده بر روی دیوارها و پانل های گچی

شرایط محیطی

چسب کاشی - سرامیک "پرشین" برای استفاده در هر دو شرایط آب و هوایی گرم و خشک و معتدل چسب کاشی - سرامیک پرشین برای استفاده در هر دو شرایط آب و هوایی گرم و خشک و معتدل طراحی گردیده است. دمای محیط در زمان اجرا باید بیشتر از ۵ +درجه سانتیگراد باشد. در آب و هوای فوق العاده گرم همراه با وزش باد شدید مطابق دستورالعمل مندرج در بند روش اجرا عمل شود.طراحی گردیده است.دمای محیط در زمان اجرا باید بیشتر از ۵+ درجه سانتیگراد باشد.در آب و هوای فوق العاده گرم همراه با وزش باد شدید مطابق دستورالعمل مندرج در بند روش اجرا عمل شود.

آماده سازی

سطح زیرکار بایستی به گونه ای شاقول و نرم باشد که امکان نصب کاشی و سرامیک با استفاده از یک لایه نازک چسب فرآهم شود. در صورت لزوم بایستی سطح قبل از کاشی کاری با پلاستر "پرشین" آماده سازی گردد. سطح کار بایستی قبل از کاشی کاری تمیز شده و عاری از مانده های سیمانی، چربی و سایر آلودگی ها باشد.

مخلوط کردن

چسب کاشی- سرامیک پرشین را به آرامی به آب اضافه کنید و با استفاده از یک همزن مکانیکی/برقی آنرا هم زده تا به مخلوطی با غلظت یکنواخت و مناسب برسید. برای مصارف اندک می توان به صورت دستی نیز چسب را مخلوط کرد (میزان آب مورد نیاز مطابق مندرجات پشت پاکت می باشد). پس از مخلوط کردن اولیه جهت حل شدن کلیه افزودنی ها ۱۰ دقیقه منتظر بمانید سپس مخلوط را مجددا هم بزنید. اکنون چسب آماده مصرف است. در صورت نیاز و در زمان اجرا می توانید مقادیر اندکی آب به مخلوط اضافه نمائید.

روش اجرا

در شرایط عادی و مطلوب (دمای متعادل و بدون وزش باد) ابتدا یک لایه نازک چسب پرشین را با استفاده از ماله فلزی تخت بر روی سطح بکشید.سپس لایه دوم را ضخیم تر و با استفاده از یک ماله دندانه دار بر روی سطح اعمال کنید.

در شرایط آب و هوایی فوق العاده گرم (دما بیشتر از ۳۰ درجه سانتیگراد توام با وزش باد) به شرح فوق عمل شده اما قبل از نصب بایستی پشت کاشی و سرامیک را به یک لایه نازک (در حدود ۲ میلمتر) چسب پرشین آغشته نمود.

۲ روز پس ازنصب سرامیک می توان بر روی آن قدم گذاشت. درزبندی دیوار و کف به ترتیب یک و دو روز پس از اجرا قابل انجام است.

نگهداری

کیسه ها را بالاتر از سطح زمین و دور از باران نگهداری کنید. کیسه های باز نشده را می توان برای مدت ۱ سال در مکانی خشک نگهداری کرد.

ایمنی

کلیه شرایط ایمنی و کمکهای اولیه در مورد استفاده از مصالح سیمانی را رعایت نمایید.

مشخصات فنی چسب کاشی و سرامیک پرشین
سیمان پرتلند تیپ یا سفید۲
ماسه ماسه تمیز، خشک، دانه بندی و کلاسه شده
افزودنیها نگهدارنده آب، مواد افزودنی جهت بهبود چسبندگی و کارایی و فیبرهای مخصوص.
کلیه افزودنی ها با آب ترکیب می گرددند و بی خطر می باشند.
رنگ خاکستری یا سفید
سایز بسته بندی کیسه استاندارد ۲۵ کیلوگرمی
میزان آب مصرفی مطابق مندرجات پشت پاکت
زمان ماندگاری ۲ –۴ ساعت بستگی به دمای محیط.
توجه: دمای زیاد باعث کوتاه شدن زمان ماندگاری می گردد.
میزان مصرف ۲ –۶ کیلوگرم / متر مربع
دوام مقاوم در برابر آب، یخ زدگی و شرایط جوی
مقاومت چسبندگی کششی اولیه ۱/۳۳ MPa مطابق با EN ۱۳۴۸
اشتراک گذاری در Facebookاشتراک گذاری در Google Plusاشتراک گذاری در Twitterاشتراک گذاری در LinkedInاشتراک گذاری در Telegram

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

مطالب مرتبط  

گروه ساختمانی پرشین سازه توس
گروه ساختمانی پرشین سازه توس
گروه ساختمانی پرشین سازه توس
گروه ساختمانی پرشین سازه توس