پلاستر سفید  

پلاستر سفید

کاربرد

پلاسترسفید پرشین (جایگزین گچ سفید و نما)یک اندود پایه سیمانی است که با افزودن مواد پلیمری، خواص چسبندگی و کارایی آن بهبود یافته است. این اندود به صورت یک لایه یا چند لایه نازک جهت استفاده به عنوان پوشش لایه نهایی دیوار و سقف کاربرد دارد. پلاسترسفید پرشین را میتوان به صورت دستی و یا با استفاده از پمپ پلاستر بر روی سطح اجرا کرد. پلاستر پرشین بر روی کلیه سطوح بتنی، بلوک های سیمانی و سفالی، بلوک بتنی هوادار اتوکلاو شده(AAC) و پلاسترهای سیمانی به کار برده می شود.

  • سطوح مورد نظر بایستی مقاوم و تمیز باشند و لازم است هر گونه ضایعات سیمانی، چربی ها و آلودگیها قبل از اجرا از روی سطوح زدوده شوند.
  • پلاستر سفید پرشین برای استفاده بر روی سطوح خشک طراحی گردیده است ولی در شرایط آب و هوایی گرم و خشک با توجه به روش استفاده (دستی و یا ماشینی) باید قبل از اجرا سطح را مرطوب نمود.

به دلیل تولید صنعتی و کنترل کیفیت مستمر، دارای یکنواختی و کیفیت بسیار بالاتری نسبت به ملاتهای سنتی است. امکان تولید پلاسترهای رنگی نیز وجود دارد.

شرایط محیطی

پلاسترسفید پرشین برای استفاده در هر دو شرایط آب و هوایی گرم و خشک و معتدل طراحی گردیده است. دمای محیط در زمان اجرا باید بیشتر از ۵+ درجه سانتیگراد باشد.

آماده سازی

پودر پلاستر سفید پرشین را به آرامی به آب اضافه کنید و با استفاده از یک همزن مکانیکی/برقی آنرا مخلوط نمایید تا به غلظت یکنواخت و مناسب برسد.

پلاستر سفید پرشین را برای مصارف بسیار اندک می توان به صورت دستی نیز مخلوط نمود. میزان آب مورد نیاز پشت کیسه درج شده است. پس از مخلوط کردن اولیه جهت حل شدن کلیه افزودنی ها ۱۰ دقیقه منتظر بمانید سپس مخلوط را مجددا هم بزنید. اکنون پلاستر آماده مصرف است.

روش اجرای متداول

ابتدا سوراخها، ترکها و فرورفتگی های کوچک را پر کرده و روز بعد کل سطح را با استفاده از پلاستر سفید پرشین پوشش داده و تراز کنید. در صورت نیاز به اجرای لایه دوم این لایه را روز بعد و با استفاده از سیستم پاششی اجرا کنید.

عمل آوری

با توجه به ترکیبات و افزودنی های پلیمری، پلاستر پرشین در شرایط معمول نیاز به عمل آوری با آب را ندارد ولی در شرایط بسیار گرم و خشک ترجیحا یک روز پس از اجرا، سطح آب پاشی گردد.

وقتی لایه کاملا سخت و خشک شد می توان آنرا با انواع رنگهاپوشش داد و یا با استفاده از چسب کاشی وسرامیک پرشین، کاشی کرد.

نگهداری

کیسه ها را بالاتر از سطح زمین و دور از باران نگهداری کنید. کیسه های باز نشده را می توان برای مدت ۱ سال در مکانی خشک نگهداری کرد.

ایمنی

کلیه شرایط ایمنی و کمکهای اولیه در مورد استفاده از مصالح سیمانی را رعایت نمایید.

مشخصات فنی پلاستر سفید پرشین
سیمان سیمان سفید
ماسه ماسه تمیز، خشک، دانه بندی و کلاسه شده سنگ آهک سفید.
بزرگترین سایز ۰/۳۵ میلیمتر
افزودنیها نگهدارنده آب، بهبود دهنده کارایی، و افزودنی خاص جهت بهبود چسبندگی و دوام.
کلیه افزودنیها در آب حل می شوند و خطرناک نمی باشند.
رنگ سفید
سایز بسته بندی کیسه استاندارد ۲۵ کیلوگرمی
میزان آب مصرفی مطابق مندرجات پشت پاکت
زمان ماندگاری (مخلوط) ۲ –۴ ساعت بستگی به دمای محیط.
توجه: دمای زیاد باعث کوتاه شدن زمان ماندگاری می گردد.
ضخامت لایه ۱ –۳ ساعت بستگی به دمای محیط.
توجه: ازدیاد دما باعث کاهش زمان ماندگاری اختلاط می گردد.
میزان مصرف تقریبا ۱/۲ کیلوگرم / متر مربع لایه ۱ میلیمتری. مصرف برای لایه پرداختی تقریبا ۱ کیلوگرم / متر مربع می باشد.
دوام مقاوم در برابر آب، یخزدگی، و مقاوم در برابر شرایط جوی
مقاومت کششی (چسبندگی) به بتن بیشتر از 0.5 MPa
اشتراک گذاری در Facebookاشتراک گذاری در Google Plusاشتراک گذاری در Twitterاشتراک گذاری در LinkedInاشتراک گذاری در Telegram

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

مطالب مرتبط  

:
گروه ساختمانی پرشین سازه توس
گروه ساختمانی پرشین سازه توس
گروه ساختمانی پرشین سازه توس
گروه ساختمانی پرشین سازه توس